НОВИНИ

У Фінляндії розпочалися одні з наймасштабніших в Європі навчань ВПС за участю НАТО

До двотижневих навчань долучили понад 100 літаків з дев'яти країн-членів і партнерів альянсу.

У понеділок, 22 травня, у Лапландії (Фінляндія) стартували одні з найбільших цьогорічних у Європі навчань ВВС Arctic Challenge Exercise (АСЕ). Про це повідомила прес-служба Оборонних сил Фінляндії.

Навчання проходять вже втретє, але Фінляндія вперше відповідає за їх організацію та проведення за підтримки Швеції і Норвегії і за участю ВПС ряду держав НАТО.

Штаби навчань знаходяться в Фінляндії, Норвегії та Швеції.

Всього до навчань, які триватимуть два тижні, долучили понад 100 літаків, в тому числі з США, Великобританії, Німеччини, Франції, Іспанії, Швейцарії, Нідерландів, Бельгії та Канади.

Крім винищувачів в маневрах залучені літаки-заправники, літаки дальнього радіолокаційного виявлення та управління AWACS, рятувальні вертольоти.

Вильоти літаків здійснюватимуться з понеділка по п'ятницю і польоти будуть відбуватися у північних регіонах Фінляндії, Швеції та Норвегії.

Одночасно з маневрами АСЕ в Лапландії стартують навчання сухопутних сил Army North 17 за участю 6 150 осіб та однієї тисячі одиниць транспортних засобів.

Одночасно з авіаційними і сухопутними навчаннями на півночі Європи, проходять найбільші в новітній історії Естонії навчання Сухопутних військ за участю 9 тис. осіб, в тому числі 2 тис. осіб з держав-членів і партнерів НАТО і залученням великої кількості танків і бойових машин піхоти.

Раніше в Естонії відбулися масштабні навчання сил НАТО «Весняний шторм - 2017».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.