НОВИНИ

Венесуела володіє рекордною кількість ПЗРК російського виробництва – Reuters

Ракети становить серйозну загрозу для комерційної та військової авіації.

На озброєнні у урядових військ Венесуели є близько п'яти тисяч переносних зенітно-ракетних комплекси (ПЗРК) типу «землі-повітря» російського виробництва - це більше, ніж в будь-якій іншій країні Латинської Америки. Про це повідомляє Reuters з посиланням на військовий документ.

Відповідно до нього, південноамериканська країна володіє ПЗРК SA-24, також відомі як Ігла-С, що становлять серйозну загрозу для комерційної та військової авіації. Експерти висловлюють побоювання, що зброя може бути вкрадена, продана або якимось чином направлена в чужі руки. Стурбованість поглиблюється нинішніми масовими заворушеннями в Венесуелі і економічною кризою, що охопила нафтовидобувну країну. 

Як зазначає агентство, соціалістичний уряд Венесуели вже давно використовував загрозу «імперіалістичного» вторгнення Сполучених Штатів, щоб виправдати нарощування озброєнь. Більша частина цього арсеналу була отримана з Росії покійним президентом Венесуели Уго Чавесом, який очолював країну з 1999 року до своєї смерті в 2013 році.

Нагадаємо, з початку квітня в Венесуелі майже щодня проходять акції протесту. За останніми даними, за цей час тільки в столиці країни понад 750 осіб отримали поранення. Крім того, поліція затримала понад 1,3 тисяч осіб, що виступають на стороні опозиції. Ще 250 були предтавлені перед військовими трибуналами.

Число загиблих під час масових акцій протесту в Венесуелі, за даними уряду, склало 38 осіб. Тим часом, венесуельська опозиція і правозахисники заявляють, що воно перевищило 45 осіб.

Раніше президент країни Ніколас Мадуро заявив про наміри внести зміни до конституції країни і тим самим вирішити кризу в Венесуелі, однак опозиціонери відмовилися брати участь в цьому процесі і назвали його незаконним.

Учасники демонстрацій вимагають проведення дострокових виборів нового президента, повного відновлення прав парламенту Венесуели, а також початку процесу відновлення економіки країни. Крім того, венесуельська опозиція звинувачує президента країни Мадуро в ігноруванні законів, взяття під варту політичних опонентів і тиску на судові органи, а також в економічних проблемах країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.