НОВИНИ

У Швейцарії відбувається референдум щодо відмови від АЕС

На голосування виставлені питання про заборону на спорудження нових атомних електростанцій та скорочення використання традиційних джерел енергії.

У Швейцарії в неділю, 21 травня, відбувається референдум щодо енергетичної реформи, на якому вирішуватимуться питання відмови від спорудження нових атомних електростанцій, а також скорочення використання в країні таких традиційних джерел електроенергії, як газ і вугілля.

Традиційні джерела енергії пропонують замінити відновлювані джерела: сонячна, вітрова енергія, спалення біомаси тощо. Для полегшення переходу на альтернативні джерела енергії з бюджету планують виділятися додаткові кошти.

За наявними даними 5,3 млн швейцарців мають право голосу та можуть взяти участь у голосуванні.  

Противники нової енергетичної стратегії побоюються, що вона може поставити енергопостачання під загрозу та виявитися занадто дорогою. Критики називають відмову від АЕС копіюванням німецької енергетичної політики та вважають, що, мовляв, не все, що робиться в Німеччині, має переймати і Швейцарія.

Згідно з даними останніх опитувань, за нову енергетичну політику виступає дещо більше швейцарців, ніж проти, пише інформагенція Reuters. Утім, розрив одного табору від іншого незначний.

Нагадаємо, у лютому на референдумах швейцарці відхилили податкову реформу та відмовились від ідеї подати заявку на проведення Олімпіади 2026.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.