НОВИНИ

Зубко повідомив про повне розмінування Балаклії на Харківщині

За словами міністра, протягом року рятувальники забезпечать оперативне реагування у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Місто Балаклія Харківської області, яке постраждало внаслідок надзвичайної ситуації від пожежі на складі боєприпасів з подальшою їхньою детонацією, повністю розмінували та очистили, повідомили у п'ятницю, 19 травня, у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Як зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, така робота вимагала системності й відповідальності. За його словами, розмінування території після вибухів складів боєприпасів у Новобогданівці тривало майже 10 років, у Лозовій на Харківщині — 5 років, у Сватові на Луганщині — триває досі.

Зазначається, що ліквідація наслідків відбувалася у два етапи: першочергові антикризові дії та затвердження Плану гуманітарного розмінування населених пунктів і територій, прилеглих до  арсеналу.

"Піротехнічними підрозділами вилучено близько 29 тисяч вибухонебезпечних предметів", - зазначив Зубко.

За його словами, протягом 2017-го Державна служба з надзвичайних ситуацій забезпечить постійний моніторинг за станом очищеної території, а також оперативне реагування у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, у ніч на 23 березня почалися вибухи на території арсеналу поблизу Балаклії Харківської області. У результаті детонації боєприпасів загинула жінка, троє людей постраждали. Наприкінці квітня стало відомо, що в лікарні Балаклії померла жінка, яка постраждала в результаті вибухів на складах боєприпасів.

За попередніми підрахунками, збиток від вибухів і пожеж склав близько 220 млн гривень.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.