НОВИНИ

Парламент Греції ухвалив новий пакет заходів жорсткої економії

Прем'єр-міністр країни Алексіс Ципрас висловив надію, що кредитори погодяться списати частину боргу Афін.

Парламент Греції в ніч на п'ятницю, 19 травня, ухвалив новий пакет заходів жорсткої економії. На підтримку цього пакету проголосували 153 депутати, проти - 128, повідомляє агентство dpa.

Ухвалення цих заходів було ключовою умовою для отримання Афінами чергового траншу фінансової допомоги від європейських кредиторів.

Прем'єр-міністр країни Алексіс Ципрас висловив надію, що кредитори погодяться списати частину боргу Афін. "Ми на це заслуговуємо і очікуємо, що Єврогрупа у понеділок ухвалить рішення, яке регулює полегшення боргового тягаря, що відповідатиме жертвам, на які пішов народ Греції", - зазначив Ципрас, інформує Reuters.

Новий пакет реформ передбачає, зокрема, скорочення пенсій на 18 відсотків з 2019 року. А з 2020 року мінімальна сума щорічного доходу, який не обкладатиметься податком, знизиться з 8636 до 5681 євро. За розрахунками міністерства фінансів Греції, це дозволить країні заощадити близько 3,6 мільярда євро.

Великі грецькі профспілки на знак протесту проти нових заходів економії провели 17 травня страйки. В країні на деякий час зупинились поромне, автобусне та залізничне сполучення. До страйку приєдналися лікарі та працівники держустанов. У четвер в країні також відбулися акції протесту, а в Афінах ввечері біля парламенту стались зіткнення демонстрантів з поліцією, під час яких правоохоронці використовували проти найбільш активних учасників акції сльозогінний газ.

Влітку Афіни повинні перерахувати кредиторам 7 мільярдів доларів за обслуговування своїх боргів, загальний розмір яких становить близько 300 мільярдів євро. З 2010 року Греція отримує фінансову допомогу від структур Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду (МВФ). У 2015 році був узгоджений новий пакет фінансової допомоги на загальну суму 86 мільярдів євро.