НОВИНИ

У СБУ розповіли, які доручення виконували в рамках розслідування вбивства Шеремета

У спецслужбі запевнили, що готові всіляко сприяти слідству.

Служба безпеки України готова надати будь-яке сприяння у розслідуванні вбивства Павла Шеремета та відкрита до діалогу із громадськістю. Про це йдеться у заяви спецслужби, яку оприлюднив прес-центр.

У СБУ зазначимо, що розслідуванням злочину за  підслідністю займаються слідчі Національної поліції України (ст. 216 Кримінального процесуального кодексу  України).

«Відповідно до ч. 5 ст. 36 Кримінального процесуального кодексу  України змінювати підслідність має право Генеральний прокурор, керівник регіональної прокуратури, їхні перші заступники та заступники виключно у разі неефективного досудового розслідування. Хочемо наголосити, що до Служби безпеки України процесуальне рішення про доручення слідчим органів безпеки здійснювати досудове розслідування вбивства Павла Шеремета не надходило», - йдеться у заяві.

Також наголошується, що підрозділи СБ України дійсно виконували доручення слідчих у рамках розслідування вбивства журналіста.

«Зокрема, з відповідним процесуальним оформленням, на виконання доручення слідчих, отримано чотири жорсткі носії інформації із записами камер зовнішнього спостереження, що розташовані на одному з будинків по вулиці Івана Франка у Києві. В оригінальному вигляді, без внесення жодних змін у конфігурацію і об’єм матеріалів вони передані слідчому. Будь-які інші матеріальні носії інформації, на яких можуть зберігатися фактичні дані, що мають значення у справі, співробітники Служби безпеки України не вилучали», - запевнили в СБУ.

Читайте також: Розслідування вбивства Шеремета: екс-працівник СБУ Устименко служив у спецпідрозділі "Альфа"

Крім того, в заяві зазначається, що 17 травня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, під час якого розглядалося питання про хід розслідування вбивства Павла Шеремета.

«Під час засідання Служба безпеки України була єдиним правоохоронним органом, чиї представники звітували перед народними депутатами України та авторами фільму «Хто вбив Павла?». Водночас, представники Національної поліції України, котрі здійснюють розслідування за фактом вбивства П. Шеремета, на заслуховування нардепів та журналістів не прибули. Вважаємо, що саме звітування перед профільними комітетами Верховної Ради України і співпраця з авторами фільму, як ініціаторами нової версії розслідування, а не оголошення посадовими особами Міністерства внутрішніх справ України безпідставних і необґрунтованих заяв у ЗМІ, є єдиним прийнятним для керівників усіх правоохоронних органів форматом оприлюднення відомостей про хід розслідування», - підсумували в СБУ.

Нагадаємо, журналісти "Слідство.Інфо" і міжнародної мережі OCCRP оприлюднили фільм-розслідування про вбивство Павла Шеремета. З-поміж іншого, журналісти з’ясували, що авто колишнього чи теперішнього працівника СБУ Ігоря Устименка було помічене на відео з камер спостережень в ніч перед вбивством журналіста. У СБУ заявили, що Устименко звільнений зі спецслужби в квітні 2014 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.