НОВИНИ

Прокуратура Криму підготувала підозру Сталіну та Берії в рамках справи про геноцид кримських татар

За словами Мамедова, відомство зібрало достатню кількість доказів даного злочину.

Працівники прокуратури автономної республіки Крим підготували повідомлення про підозру Іосіфу і Лаврєнтію Берії в рамках справи про геноцид кримських татар. Про це повідомили в прес-службі ГПУ з посиланням на прокурора АР Крим Гюндуза Мамедова.

За словами Мамедова, відомство зібрало достатню кількість доказів даного злочину.

«На сьогоднішній день прокуратура АР Крим зібрала достатньо доказів для повідомлення про підозру, і на даний час підготовлено проекти повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 442 КК України Сталіну Йосипу Віссаріоновичу та Берії Лаврентію Павловичу», - заявив Мамедов.

«Це тільки початок, нами в рамках даного досудового розслідування будуть встановлені інші учасники, попередньо нами встановлені безпосередні виконавці даного злочинного наказу», - додав він під час зустрічі з генпрокурором Юрієм Луценком, яка відбулась 18 квітня 2017 року.

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілев, який також був запрошений на дану зустріч, зазначив, що давно вже наполягали на проведенні такого розслідування, проте це стало можливим лише після Революції Гідності. За його словами, це дуже велика моральна підтримка для кримськотатарського народу, який знову опинився в умовах окупації. Також він нагадав, що Верховна Рада України визнала депортацію кримськотатарського народу актом геноциду.

«З моєї точки зору, історію міняти неможливо. Історія нічому не вчить, вона лише карає тих, хто не вчить її уроки. І справа проти геноциду українського народу, і справа про геноцид кримськотатарського народу є актом справедливості, який має символізувати неможливість повторення цього знову», - наголосив Юрій Луценко.

Як відомо, в Україні, в окупованому Криму, а також у багатьох країнах світу 18 травня відбуваються заходи, присвячені пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року. У цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму вислали за межі півострова. Загалом було депортовано понад 200 тисяч людей.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.