НОВИНИ

У Верховній Раді скасували "закон Савченко"

Ухвалені зміни мають вступити в силу з наступного дня після публікації.

Верховна Рада України у четвер, 18 травня, ухвалила зміни до Кримінального кодексу України щодо правил складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення, скасувавши так званий «закон Савченко».

За відповідний законопроект №5534 у першому читанні і в цілому проголосували 227 народних депутатів України.

У такий спосіб попередній висновок буде зараховуватися судом у разі позбавлення волі в термін покарання «день за день».

«Попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині першій цієї статті. При призначенні покарань, не зазначених в частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув’язнення, може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування», - йдеться у проекті закону.

  • Детальніше про «закон Савченко» та зміни до нього читайте в матеріалі Тиждень.ua «Шлях добрих намірів»

Як пояснив глава комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін, частина статті Кримінального кодексу повертається назад у тому ж вигляді, в якому її свого часу прибрали.

«Сьогодні за тяжкі та особливо тяжкі злочини насильники, вбивці, як правило, сидять в СІЗО. Всі, хто навіть зробили тяжкі та середньої тяжкості злочину, як правило, йдуть на поруки, під домашній арешт. Важливою мотивацією сьогодні особисто для мене є те, що вбивця, насильник і зрадник повинні сидіти день за день», - сказав Кожем'якін.

У свою чергу автор законопроекту Антон Яценко зазначив, що ухвалений раніше парламентом закон, який передбачає зарахування дня перебування в СІЗО за два дні колонії, був великою помилкою, яка, за його словами, коштувала 55 життів, 22 зґвалтування, 760 розбійних нападів.

«І вийшли зараз на свободу злочинці, які вбивали, розбійники. Звичайно, ми повинні це свавілля зупинити», - вказав автор законодавчої ініціативи.

Ухвалений закон має вступити в силу з наступного дня після його публікації.

Як повідомлялося, 13 квітня Верховна Рада провалила голосування за зміни до «закон Савченко».

Нагадаємо, закон про зарахування одного дня попереднього ув'язнення як двох днів в термін основного покарання («закон Савченко») вступив в силу в грудні 2015 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.