НОВИНИ

Компанії, які потрапили під санкції, виграли тендерів на 66 мільйонів гривень — інфографіка

Найбільше перемог у "Софтлайн Груп Україна" (32.9 млн грн), що пропонує комплексні IT-рішення.

32 із 67 зареєстрованих в Україні компаній, які потрапили до санкційного списку, брали участь і перемагали в державних закупівлях в Prozorro. Про це повідомили у Центрі вдосконалення закупівель Київської школи економіки.

Згідно з повідомленням, майже всі тендери, в яких вигравали санкційні компанії - в сфері телекомунікацій (в 92% випадків предметом закупівлі були послуги в сфері інформаційних технологій і пакети програмного забезпечення).

Найбільше перемог у "Софтлайн Груп Україна" (32.9 млн гривень), що пропонує комплексні IT-рішення. Друге місце - у 18 компаній з групи "Парус" (18 млн гривень), розробника програмного забезпечення для автоматизації і управління державними установами і підприємствами. Третє місце - у "НВП Енертех", яке займається геоінформаційними системами в сфері водоканалів і міської інфраструктури.

Загальний рейтинг виглядає так:

Дослідження Центру вдосконалення закупівель в Київській школі економіки

Крім того, до списку потрапили компанії-розробники програмного забезпечення "ABBYY", ТОВ "Абі Україна ЛТД". Також обмежувальні заходи поширюються на російську компанію "1С" та її дочірні підприємства в Україні.

Як повідомлялося, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). 17 травня указ набув чинності після опублікування в газеті "Урядовий кур'єр".

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.

Санкції передбачають блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань. Також рішення президента передбачає обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Компаніям забороняється здійснювати державні закупівлі товарів, робіт і послуг у юридичних осіб-резидентів іноземної держави державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу яких перебуває у власності іноземної держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.