НОВИНИ

Американська компанія постачатиме обладнання для сховища ядерних відходів у зоні відчуження

В "Енергоатомі" нагадали, що сховище будується для зберігання відпрацьованого ядерного палива з трьох українських АЕС: Рівненської, Южно-Української та Хмельницької.

Державне підприємство "Енергоатом" домовилося з американською компанією «Holtec International» про поставки спеціального технологічного обладнання для будівництва сховища ядерних відходів. Про це повідомили в прес-службі "Енергоатому" з посиланням на президента Юрія Недашковського.

«Згідно із контрактом, укладеним з Енергоатомом, для ЦСВЯП Holtec International постачатиме спеціальне технологічне устаткування для поводження з відпрацьованим ядерним паливом за технологією, передбаченою у проекті будівництва ЦСВЯП, яка також розроблена Holtec International. Перш за все, це контейнери для зберігання та перевезення відпрацьованого ядерного палива, а також допоміжне устаткування для поводження з такими контейнерами, вага яких складає 150 – 170 тон», - йдеться у повідомленні.

В «Енергоатомі» нагадали, що сховище будується для зберігання відпрацьованого ядерного палива з трьох українських АЕС: Рівненської, Южно-Української та Хмельницької.

Читайте також: Україна щорічно платить РФ $200 млн за зберігання ядерних відходів — Семерак

Також повідомляється, що з 1 по 10 травня група фахівців підприємства відвідала заводи «Holtec International», розташовані у США. В рамках робочого візиту відбулося ознайомлення із ходом реалізації українського замовлення на заводі у Пітсбурзі, де виготовляється устаткування для постачання замовникам.

«Holtec International» є багатопрофільною компанією, яка виробляє устаткування як для АЕС, так і для теплових станцій на традиційному паливі. Основним напрямком діяльності компанії є розробка та постачання  технологій та устаткування для зберігання відпрацьованого ядерного палива промислових атомних реакторів. У цій сфері компанія є визнаним лідером. На ринку США, пов’язаному із забезпеченням зберігання відпрацьованого палива, компанія «Holtec International» займає більше 50% обсягів ринку, реалізує також багато проектів, пов’язаних із зберіганням ядерних відходів,  у інших країнах, зокрема, в Україні.

Нагадаємо, наприкінці квітня в зоні відчуження розпочали будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.