НОВИНИ

У СБУ назвали ініціаторів мітингів за "Рівненську народну республіку"

Організатором низки провокацій називають лідера організації "Наждак" Олександра Дульського.

СБУ попередила на Рівненщині сепаратистські провокації із закликами до створення "Рівненської народної республіки". Про це на брифінгу повідомив глава спецслужби Василь Грицак.

"У Рівному було використано плакати "Рівненська народна республіка", "Боротьба з бурштиновою мафією" й таке інше. На плакатах було зображено двоглавого орла. Таке може докотитися до Львова і до Закарпаття", - сказав Грицак.

На плакаті, показаному спецслужбовцями, під зображенням двоголового орла було написано: "Бурштин - надбання Рівненської народної республіки".

Також Служба безпеки України заявила, що організатором низки провокаційних і підривних акцій щодо дестабілізації ситуації в Україні є лідер організації "Наждак" Микола Дульський, який переховується в Москві. 

"Не хочу звинуватити всіх представників "Наждака", які продовжують діяти в Києві. Традиційно спецслужби на сьогодні ворожої для нас країни використовують такий метод, як вербування з числа патріотично налаштованих громадян, своїх агентів, інший варіант – введення своїх джерел у патріотичне середовище. Слід зазначити, що спецслужбами РФ проводиться ретельний моніторинг наших загальнодержавних і регіональних проблем, які потім використовуються в якості основи для проведення акцій, спрямованих на дестабілізацію ситуації", - повідомив він.

Голова СБУ додав, що цей зловмисник причетний до акцій з перекриття траси нібито поляками по Львівській області, а також мітингу в Рівному, на якому звучали гасла про так звану "Рівненську народну республіку". Учасники акції отримували від організаторів грошову винагороду. Також, зазначив Грицак, спецслужби РФ пов'язані з спробами провести акції з етнічними болгарами в Одесі.

Нагадаємо, в березні СБУ заявила, що обстріл Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку та  спроба перекриття траси "Львів – Рава-Руська" є частинами спрямованої підривної діяльності, яка була спланована спецслужбами Російської Федерації. 

Також у квітні СБУ повідомила, що затримала в Одесі організаторів маршу, замовленого з Росії, і не допустила провокацій з дискредитації України на підґрунті міжетнічного протистояння. За даними СБУ, на марші, організованому нібито на підтримку етнічних болгар, планувалися протистояння з нібито участю ультраправих сил. При цьому присутність жодного етнічного болгарина на марші не було встановлено.

Замовником обох акцій СБУ назвала лідера радикальної громадської організації «Наждак» Миколу Дульського, який переховується на території РФ, і якого розшукують українські правоохоронці за погрозу вбивства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.