НОВИНИ

Порошенко пояснив можливість залучення США до "нормандського формату"

Президент підкреслив, що США й раніше були підключені до такої роботи.

Президент України Петро Порошенко заявляє, що США вже залучені до роботи "нормандського формату" і будуть продовжувати роботу в його рамках. Про це він сказав на прес-конференції в Києві 14 травня.

"Хочу прибрати будь-які дискусії, що нам було б більш ефективно залучити США до "нормандського формату". Я підкреслюю: вони залучені були і будуть весь час, в тому числі під час роботи попередньої адміністрації, тому що змінювалися прізвища, але був відповідний дипломат в ранзі посла, який повністю був проінформований про увесь зміст переговорів в "нормандському форматі" і вони координувалися з нашими американськими партнерами", - сказав президент.

Він зазначив, що розраховує на ефективну підтримку України з боку США.

Президент упевнений також, що в ході першого закордонного візиту нового президента Франції Еммануеля Макрона в Німеччину і зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель буде обговорюватися і "нормандський формат".

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що державний секретар Сполучених Штатів Америки Рекс Тіллерсон під час переговорів з Росією виступить адвокатом України, окрім того, США можуть долучитися до «нормандського формату». Водночас, перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що мова не йде про безпосередню участь США в переговорах сторін у "нормандському форматі".

"Вони (американська сторона - Ред.) сказали, що підтримують зусилля німецьких і французьких колег, але не стають частиною "нормандського формату" - це чотири країни. Не всі обов'язково мають стати частиною "нормандського формату", є різні формати, які дозволяють нам вирішувати наші питання", - сказав Пристайко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.