НОВИНИ

Американська розвідка попередила про погіршення ситуації в Афганістані

Зазначається, що сил безпеки країни ослабнуть через дії талібів, бойові втрати, дезертирства, слабке керівництво.

Голова національної розвідки США Ден Коутс попередив, що до 2018 року ситуація в Афганістані буде погіршуватися. Про це він заявив на слуханнях в Комітеті з розвідки американського сенату.

"Політичне становище і ситуація в області безпеки в Афганістані напевно буде погіршуватися до 2018 року, навіть незважаючи на незначне збільшення військової допомоги США і їх союзників", - сказав Коутс.

За його словами, афганський рух "Талібан", ймовірно, продовжить добиватися успіхів, особливо в сільських районах, а дії афганських сил безпеки швидше за все, ослабнуть через дії талібів, бойові втрати, дезертирства, слабке керівництво.

Керівник військової розвідки генерал-лейтенант Вінсент Стюарт підтримав Коутса, зазначивши, що ситуація в Афганістані непередбачувана, сили НАТО можуть розгубити ті незначні досягнення, яких домоглися за 16 років присутності.

"Не дивлячись на те, що нам вдалося дечого домогтися, ситуація продовжує погіршуватися, і ми втратимо те, чого смогли досягти за останні кілька років", - сказав генерал.

Як повідомлялося, НАТО проводить оцінку запиту військового керівництва Альянсу щодо надсилання ще кількох тисяч військових до Афганістану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.