НОВИНИ

Новий рекорд. Депутат Ірпінської міськради задекларував майже 600 квартир

Крім того, родина Ігоря Оверка володіє п’ятьма легковими автомобілями, а сам він бенефіціарним власником на п'ятьох підприємствах.

Депутат міської ради Ірпеня Київської області Ігор Оверко задекларував 586 квартир. Про це йдеться в розслідуванні громадського руху "Чесно".

Згідно з повідомленням, наразі Оверко володіє 186 квартирами, загальна площа якого становить 7888,1 кв. м.

"Він у минулому році припинив право власності на 400 квартир. А дохід від продажу нерухомості становив понад 50 млн гривень. Крім квартир, у Оверков 4 житлових будинки, 18 земельних ділянок і більше 16 млн гривень заощаджень", - йдеться в розслідуванні

Активісти запитали самого політика, чи знає він  сам точну цифру задекларованих квартир.

"Я точно знаю кількість квартир, яких задекларував. Їх 191. Всі квартири я зареєстрував на своє ім’я, у подальшому я їх маю намір продавати так як це визначено законом: я йду до нотаріуса, ми вчиняєм всі необхідні дії..  Це не є схемою ухиляння (від сплати податків - прим. ЧЕСНО), я легалізував всі квартири з метою сплатити все, що маю сплатити державі, не треба думати, що я щось приховую. Я сплачую всі податки державі. Якщо ви подивитесь у мою декларацію, то ви побачите, що я лише у четвертому кварталі 2016 року заплатив у державу понад 12 млн гривень. Я прийняв таке рішення чесно задекларувати всі квартири, тому всі квартир у мене задекларовані", - сказав Оверко.

Насправді автоматичний підрахунок квартир в декларації, який перевіряли і вручну, свідчить, що Оверко задекларував не 191 квартиру, а 186. Ця нерухомість розташована в Ірпені, там, де Оверко веде будівництво і має право голосу на сесіях ради. Загальна їхня площа - 7888,1 кв. м - це більше, ніж площа футбольного поля стадіону “Олімпійський”.

Юрист Юрій Брикайло, який спеціалізується саме на земельних питаннях, говорить, що оформлення квартир на забудовника може бути пов’язане з ухилянням від сплати податків.

Зауважимо, що Оверко в 2016 році продав 400 квартир, про що повідомив у розділі “видатки й правочини”. Проте, депутат не вказав вартість жодної з них у цьому розділі.

Крім того, родина депутата володіє п’ятьма легковими автомобілями - Daewoo Lanos, FIAT DOBLO, LEXUS RX 350, MERCEDES-BENZ E 200 та OPEL VECTRA.

Оверко є бенефіціарним власником на 5 підприємствах - це ТОВ "Еквітас Компані", ТОВ “Синергія Фуд”, ТОВ “БудФірма Синергія”, ТОВ “Обслуговуюча компанія “Синергія-Сервіс”, Адвокатське об’єднання “Еквітас”.

Заробітної плати за основним місцем роботи в ТОВ "БФ "Синергія" Оверко отримав за рік усього 20 230 грн. Однак інші доходи, в тому числі від відчуження нерухомого майна депутата, склали більше 51 млн грн. Разом з тим, заощадити Оверку вдалося заледве більше 16 млн грн. З них 15 млн грн - це кошти, позичені третім особам.

Повідомляється, що на даний момент Оверко володіє 186 квартирами, загальна площа якого становить 7888,1 кв. м. "Він у минулому році припинив право власності на 400 квартир. А дохід від продажу нерухомості становив понад 50 млн гривень. Крім квартир, у Оверков 4 житлових будинки, 18 земельних ділянок і більше 16 млн гривень заощаджень", - йдеться в розслідуванні
Повний текст читайте тут: https://www.rbc.ua/ukr/news/deputat-irpenskogo-gorsoveta-zadeklariroval-1494509910.html
Депутат міської ради Ірпеня (Київська область) Ігор Оверко задекларував 586 квартир. Про це йдеться в розслідуванні "Чесно"
Повний текст читайте тут: https://www.rbc.ua/ukr/news/deputat-irpenskogo-gorsoveta-zadeklariroval-1494509910.html
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.