НОВИНИ

ОПЗ програв апеляцію компанії Фірташа, ФДМ заявляє про загрозу банкрутства

Гройсман доручив захистити майно ОПЗ та ініціювати розслідування його роботи.

Апеляційний суд підтвердив рішення Стокгольмського арбітражу про борг Одеського припортового заводу перед компанією Ostchem олігарха Дмитра Фірташа, чим фактично відкрив шлях до банкрутства підприємства. Про це під час засідання уряду заявив в. о. голови Фонду державного майна Дмитро Парфененко.

"В липні минулого року арбітражний суд при Стокгольмській торгово-промисловій палаті визнав вимоги компанії Ostchem і визнав борг ОПЗ в сумі 193 млн доларів плюс пеня і штраф", - нагадав Парфененко.

"3 березня поточного року Южненський міський суд Одеської області задовольнив клопотання компанії Ostchem і дав можливість реалізувати рішення Стокгольмского арбітражу в Україні", - додав він.

Водночас прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив захистити майно ПАТ "Одеський припортовий завод" та ініціювати розслідування його роботи Генеральною прокуратурою і Національним антикорупційним бюро України.

"Урядове доручення сьогодні, я думаю, що всі колеги повинні підтримати це доручення, Фонду держмайна вжити вичерпних кошти по захисту інтересів держави. Будь ласка, якщо необхідно, міняйте менеджмент заводу терміново і юристів терміново. І доручення таке ж Міністерству юстиції - вжити всіх вичерпних заходів для захисту державного майна ", - сказав прем'єр в ході виступу на засіданні Кабінету міністрів у четвер.

Нагадаємо, в 2016 році Стокгольмський арбітраж стягнув з Одеського припортового заводу 250 млн доларів (193 млн боргу плюс пеня) на користь Ostchem Holding Limited українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.