НОВИНИ

Порошенко відреагував на схвалення Радою ЄС безвізового режиму для українців

17 травня у Страсбурзі президент України урочисто затвердить з європейськими колегами законодавчий акт.

Президент України Петро Порошенко 17 травня у приміщенні Європарламенту в Страсбурзі урочисто підпише законодавчий акт щодо безвізового режиму для громадян України з Євросоюзом, повідомили у прес-службі глави держави у четвер, 11 травня. 

«Це, напевно, буде один із найважливіших моїх візитів за три роки служіння на посаді глави української держави», - відзначив Порошенко.

Зазначається, що рішення опублікують в офіційному журналі ЄС і за 20 днів воно набуде чинності.

«Приблизно 11 червня 34 європейських країни увімкнуть зелене світло власникам українських біометричних паспортів – для безвізових короткострокових поїздок», - йдеться у повідомленні.

За словами Порошенка, «безвіз» – це набагато більше, ніж спрощений спосіб виїзду за кордон. Це – гігантський крок до Європи, до утвердження свободи людини і незалежності нашої держави.

«Ми пориваємо з пострадянським минулим і дедалі більшою мірою стаємо частиною єдиного європейського цивілізаційного простору», - наголосив президент.

Нагадаємо, у четвер, 11 травня, міністри країн Євросоюзу з питань сільського господарства та рибальства ухвалили рішення про надання Україні безвізового режиму. 

Європейський парламент на пленарному засіданні  у Страсбурзі 6 квітня проголосував за введення безвізового режиму для громадян України в країнах Євросоюзу. 26 квітня надання безвізового режиму для громадян України схвалили посли Європейського союзу (ЄС) .

Журналіст Рікард Йозвяк назвав дати завершення всіх процедур щодо безвізу для українців. За його словами, 17 травня угоду підпишуть, 22 травня опублікують, а 11 червня вона набуде чинності. Голова делегації Європарламенту до парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Даріуш Росаті підтвердив, що 11 червня європейські кордони відкриються для України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.