НОВИНИ

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій проти того, щоб називати терени Донбасу «окупованими»

У відомстві не підтримують законопроект про окуповані території у редакції «Самопомочі», адже там містяться порушення прав людини.

Радник міністра з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Олеся Цибулько розповіла Тижню, що відомство виступає проти того, щоб називати терени Донбасу «окупованими».

«Ми не підтримуємо законопроекту про окуповані території, — уточнила вона. — У редакції «Самопомочі» містяться порушення прав людини, що призведе в підсумку до позовів у ЄСПЛ і виплати компенсацій. Негативні висновки щодо цього законопроекту дали Європейська Бізнес Асоціація, Національний банк України, Служба безпеки України, ЦВК, Ассоціація міст України, Мінекономіки, Моніторингова місія ООН з прав людини, УВКБ ООН, організації «ВостокSOS», «КримSOS», USAID та ін.», — сказала вона.

За словами Цибулько, що ж стосується самого статусу окупованої території, то коли АТО буде закінчено, штаб антитерористичного центру припинить своє існування і замість СБУ воюватимуть тільки ЗСУ. Це призведе до зупинки кредитування МВФ, ЄБРР та інших структур, оскільки вони не фінансують країн, які перебувають у стані війни або міжнародного збройного конфлікту.

«Проблема полягає в тому, що ми не можемо змусити Росію відповісти за агресію в Міжнародному кримінальному суді, бо ні вона, ні Україна не приєдналися до Римського статуту. Водночас статус АТО дає змогу притягнути до відповідальності окремих осіб, які діяли на території України (Київ визнав юрисдикцію суду щодо подій на Майдані, в Криму й на Донбасі). Зараз позови проти Росії розглядатимуть у Міжнародному суді ООН щодо порушення Конвенції про боротьбу з тероризмом, а також у ЄСПЛ. У момент коли цей конфлікт буде визнаний міжнародним збройним конфліктом, усі терористи стають «комбатантами», а це означає, що ми не зможемо їх садити в тюрму лише за те, що вони тримали зброю і воювали проти України», — пояснила радник.

Детальніше читайте у матеріалі Дениса Казанського «Міністерство порожнечі» у свіжому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.