НОВИНИ

Комі перед звільненням хотів розширити розслідування ФБР щодо Росії

Звільнений директор Бюро просив виділити більше ресурсів для розгляду цієї справи.

Раптово звільнений директор ФБР Джеймс Комі планував розширити розслідування про зв'язки адміністрації Дональда Трампа з Росією, передає Reuters. Раніше цю саму версію щодо резонансної відставки озвучували співрозмовники видання The New York Times. При цьому в Білому домі наполягають, що Міністерство юстиції самостійно вирішило оцінити діяльність Комі - без будь-якого тиску з боку адміністрації.

Reuters з посиланням на джерело в Конгресі США стверджує, що Комі у відповідь на прохання сенатського комітету з розвідки прискорити розгляд розслідування щодо Росії повідомив, що запросив у Мін'юста додаткові ресурси для цього, насамперед - співробітників. 

Інформацію про те, що Комі просив виділити більше ресурсів для розслідування, підтвердила сенаторка Діана Файнстейн - найбільш високопоставлена представниця Демократичної партії в юридичному комітеті Сенату. При цьому представник Мін'юсту Іен Пріор заявив, що це "абсолютна брехня".

В іншій публікації агентство зазначає, що останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння Трампа, стала відмова Комі обговорити з ним свій майбутній виступ перед комісією Сенату. Під час цих слухань колишній директор ФБР назвав Росію головною загрозою для США.

Нагадаємо,  Трамп 9 травня звільнив Комі з посади директора ФБР, який був призначений у 2013 році при тодішньому президентові Бараку Обамі. У повідомленні адміністрації Трампа зазначалося, що пошук нового постійного директора розвідки почнеться негайно. 

Наразі виконуючим обов'язки директора Федерального бюро розслідувань США призначений Ендрю МакКейб, який раніше був заступником звільненого Джеймса Комі.

Президент США пояснив, звільнення директора ФБР тим, що "Комі втратив довіру майже всіх у Вашингтоні, як республіканців, так і демократів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.