НОВИНИ

Міністр оборони США звинуватив Росію у дестабілізації на кордонах країн Балтії

У вересні пройдуть російсько-білоруські військові навчання, де мають бути залучені до 100 тисяч осіб.

Міністр оборони США Джим Маттіс розкритикував розгортання російських військ біля кордонів країн Балтії, назвавши це дестабілізацією. Про це він заявив 10 травня під час спільної прес-конференції з президентом Литви Далією Грибаускайте у Вільнюсі.

«Будь-яке розширення російської військової присутності у регіоні, як ми знаємо, не загрожує тому, що ми робимо у Литві чи у якісь іншій демократичній країні. Будь-яке подібне розгортання є простою дестабілізацією», – сказав Маттіс.

Одночасно Джим Маттіс розкритикував західні агенції за поширення інформації щодо ймовірності розгортання ракет «Патріот» у регіоні Балтії під час навчань НАТО, що відбудуться цього літа. Маттіс відмовився коментувати можливість розгортання цих ракет, зазначивши: «Системи, які ми доставимо, визначені необхідністю». Він наголосив, що можливості НАТО у регіоні є виключно оборонними.

Минулого року Росія розгорнула ракети «Іскандер», які можуть нести ядерний заряд до Калінінграда, свого ексклава у Балтійському морі, розташованому між Литвою і Польщею, що є членами НАТО. Москва мотивувала це частиною проведення військових навчань, але на Заході висловлювали занепокоєння, що ракети у цьому регіоні можуть лишитися на постійній основі.

Ракети «Патріот» – мобільна система протиповітряної оборони, розроблена для перехоплення літаків, крилатих і тактичних балістичних ракет. Чиновники США, спілкуючись на умовах анонімності, повідомляють, що ці ракети, очевидно, відведуть після того, як у вересні завершаться російсько-білоруські військові навчання.

До російсько-білоруських військових навчань «Запад» мають бути залучені до 100 тисяч військових.

Нагадаємо, за даними видання The Washington Post, військові США посилять спостереження за пересуваннями російських військ під час навчань «Захід-2017» поблизу кордонів країн Балтії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.