НОВИНИ

Франція вимагає покарати винних у сексуальних домаганнях до представниці СММ ОБСЄ на Донбасі

МЗС Франції закликав всі сторони конфлікту й особливо сепаратистів гарантувати місії ОБСЄ безпечний доступ до зони її відповідальності.

Франція засудила сексуальні домагання до члена місії ОСБЄ жіночої статті та вимагає всі сторони гарантувати безпеку та доступ до зони відповідальності місії, йдеться у заяві речника Міністерства закордонних справ Франції в Україні у середу, 10 травня.

«Новий інцидент щодо патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні мав місце 5 травня поблизу Петровського (Донецька область). Спостерігачі ОБСЄ піддалися погрозам з боку озброєних людей, а одна з членів місії стала жертвою сексуальних домагань», - йдеться у заяві.

Наголошується, що Франція рішуче засуджує будь-які перешкоди коректній роботі місії ОБСЄ, зокрема навмисні і систематичні залякування її спостерігачів з боку сепаратистів Відповідальних мають встановити і притягнути до відповідальності за свої дії.

МЗС Франції закликав всі сторони конфлікту і особливо сепаратистів гарантувати місії ОБСЄ вільний, безперешкодний і безпечний доступ до зони її відповідальності, а також приєднатися до виконання Мінських домовленостей, які є єдиним шляхом до вирішення конфлікту.

Зазначається, що Франція і Німеччина в рамках «нормандського формату» докладатиме всіх зусиль для вирішення конфлікту на Донбасі.

Як повідомлялося, голова СММ ОБСЄ вимагав покарати бойовика, який домагався представниці місії.

Нагадаємо, 6 травня у Міжнародній моніторинговій місії повідомили про домагання з метою задоволення своїх сексуальних потреб з боку озброєного чоловіка в ОРДО (окремих районах Донецької області) щодо члена патруля Місії жіночої статі.

Зазначимо, що населені пункти Петрівське і Роздольне Старобішевского району Донецької області перебувають під контролем бойовиків ОРДО.