НОВИНИ

Сирія дозволила патрулювати зони безпеки лише військовим Росії

Дамаск не погодиться на присутність будь-яких інших іноземних військ.

Російські військові, а не сили ООН чи будь-якої іншої сторони контролюватимуть дотримання режиму припинення вогню в зонах безпеки у Сирії. Про це заявив міністр закордонних справ цієї країни Валід аль-Муаллем, повідомляє «Радіо Свобода». Він додав, що Дамаск не погодиться на присутність будь-яких інших іноземних військ.

Угода, укладена на переговорах російських, турецьких та іранських дипломатів в Астані, передбачає, що в зонах безпеки, які будуть створені в червні, функціонуватимуть контрольно-пропускні пункти, щоб забезпечити пересування беззбройних цивільних і безпечну доставку гуманітарної допомоги.

«Російський гарант пояснив, що буде присутня військова поліція та наглядові центри», – вказав аль-Муаллем.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем висловився проти введення механізму спостерігачів ООН в зонах деескалації, які були визначені на останній зустрічі в Астані.

Раніше Росія закрила повітряний простір над зонами деескалації в Сирії для бойової авіації США і їх союзників по коаліції. Меморандум про створення зон деескалації на території Сирії вступив у силу в суботу, 6 травня.

При цьому США вимагають від НАТО офіційно приєднатися до коаліції проти "Ісламської держави". Відповідна вимога США розглядатиметься на саміті НАТО за участю президента США Дональда Трампа, запланованого на 25 травня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.