НОВИНИ

Екс-генсек НАТО Расмуссен закликав США надати Україні летальну зброю

Це питання він піднімав під час зустрічі з міністром оборони США Джеймсом Маттісом.

Колишній генеральний секретар Північноатлантичного союзу Андерс Фоґ Расмуссен, який зараз також є позаштатним радником президента України, закликав Сполучені Штати Америки підтримати Україну летальним зброєю і союзницьким статусом. 

Це питання він піднімав під час зустрічі з міністром оборони США Джеймсом Маттісом, з яким обговоював необхідність збільшення ролі НАТО в боротьбі з тероризмом, твердої політики США щодо Росії і підтримки України, повідомляє "Радіо Свобода".

«Ми також говорили про Росію, щодо якої ясно, що США продовжують стояти на твердій позиції стосовно агресії Москви в Україні і її невпинних зусиль із метою дестабілізувати західні інституції, включно з НАТО», – додав Расмуссен про зустріч із Маттісом.

США досі утримуються від надання Україні зброї летальної дії, підтримуючи її у протистоянні агресії Росії нелетальними військовими засобами, військовим навчанням, дипломатично і матеріально. Також Україна досі не отримала від США статусу важливого союзника – не члена НАТО, чого домагається вже кілька років.

У квітні міністр оборони України Степан Полторак і члени комітету збройних сил Конгресу США обговорили поточну ситуацію на сході України, хід оборонної реформи і питання можливості надання Україні оборонної зброї. На початку травня президент США Дональд Трамп підписав держбюджет на поточний фінансовий рік, який передбачає виділення Україні $560 млн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.