НОВИНИ

Facebook випустив інструкцію з виявлення фейкових новин

В ній наголошується, що потрібно уважно перевіряти джерела публікацій та скептично ставитися до гучних заголовків.

Керівництво компанії Facebook, що управляє однойменною соцмережею, опублікувало інструкцію з виявлення недостовірних новин. Відповідні рекомендації поширила низка найбільших британських газет, зокрема, Times, Guardian, Telegraph, а також безкоштовне видання Metro. Схожа інформаця від соцмережі раніше була розміщені у французьких і німецьких газетах.

В інструкції наголошується, що потрібно уважно перевіряти джерела публікацій, скептично ставитися до гучних заголовків, перевіряти докази і дати. У перелік порад також входить звертати увагу на сумнівні інтернет-адреси, тон публікації і оброблені фотографії. Крім того, Facebook видалятиме фіктивні профілі та припинить піднімати популярність публікацій, які демонструють ознаки неправдоподібності.

Повністю список порад щодо виявлення фейковий новин виглядає так:

- Ставтеся до заголовків зі скепсисом;
- Уважно дивіться на URL;
- Шукайте першоджерело;
- Звертайте увагу на незвичайне форматування;
- Зверніть увагу на фотографії;
- Перевіряйте дати;
- Перевіряйте докази;
- Шукайте інші повідомлення по темі;
- Чи не жарт ця історія?
- Деякі фейковий замітки - свідома сатира.

У Великій Британії на початку червня відбудуться дострокові вибори в парламент, оголошені прем'єр-міністром Терезою Мей. Facebook після передвиборної кампанії в США, яка супроводжувалася недостовірними публікаціями в ЗМІ, оголосив "війну" фейковим новинам у всьому світі і залучив до співпраці різні американські, німецькі та французькі компанії, що займаються перевіркою інформації.

Нагадаємо, представництво Євросоюзу в Україні оприлюднило відеоінструкцію з послідовністю дій для визначення прокремлівських тролів у соціальних мережах. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.