НОВИНИ

У Вінниці суд дозволив "лівим" провести акцію 9 травня

Комітет Вінницької міської ради вже подав апеляційну скаргу на відповідне рішення.

Вінницький окружний адміністративний суд виніс постанову, якою відмовив у задоволенні позову міській раді щодо заборони публічної акції партії «Союз лівих сил» і товариства «Україна-Росія» 9 травня. Про це повідомляє прес-служба суду.

Згідно з повідомленням, на думку міської влади, «під час проведення даної акції передбачаються провокації з боку радикально настроєних груп населення, що призведе до порушення публічного порядку та з великою вірогідністю до масових заворушень».

Однак суд вирішив, що подібні підозри є безпідставними, і керуючись законами України та посилаючись на рішення Європейського суду з прав людини, відмовив у позові.

Читайте також: Поліція попередила про жорстке реагування на провокації під час масових заходів 8 та 9 травня

«На думку суду, вірогідність незначних інцидентів не може слугувати обґрунтуванням заборони на проведення мітингів та не відповідає міжнародним стандартам. Зрозуміло, що загальна абстрактна вірогідність вчинення злочину або правопорушення існує завжди, навіть поза межами проведення мирних зібрань, а тому відповідно, простих припущень та побоювань щодо можливості вчинення у межах зібрання або щодо нього злочинних дій недостатньо для прийняття рішення про обмеження права на свободу мирних зібрань. Для забезпечення охорони громадського порядку і боротьбою з правопорушеннями в тому числі зі злочинністю в державі діє поліція, яка разом з іншими спеціалізованими органами, становить правоохоронний механізм держави», – йдеться у рішенні суду.

Читайте також: Агресивне «побєдобєсіє»

Також повідомляється, що комітет Вінницької міської ради вже подав апеляційну скаргу на рішення.

Нагадаємо, раніше Вінницька міська рада звернулася до Вінницького окружного суду з позовною заявою про заборону проведення 9 травня ініційованої лівими політичними силами урочистої  ходи в рамках акції «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.