НОВИНИ

Порошенко анонсував всеукраїнський конкурс проектів Меморіалу воїнам АТО

Президент зазначив, що відповідне політичне рішення вже прийнято.

Президент України Петро Порошенко анонсував відкриття всеукраїнського конкурсу проектів Меморіалу українських героїв, які віддали свої життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Про це президент заявив виступаючи на відкритті фотовиставки "Четверте покоління" у Національному музеї історії Україна у Другій світовій війні у понеділок, 8 травня.

"Нещодавно до мене звернулися десятки громадських організацій ветеранів антитерористичної операції, які представили своє бачення Меморіального комплексу. На переконання авторів звернення, Меморіал слід розмістити в історичному місці", - сказав Порошенко.

Глава держави нагадав, що раніше підписав указ про створення Меморіалу українських героїв, які віддали свої життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Він зазначив, що враховує думку громадських організацій з приводу зведення пам'ятного Меморіалу і вдячний їм за цю ініціативу.

"Повинен бути найближчим часом оголошений всеукраїнський конкурс, який за вашої участі і визначить, якою має бути будівля Меморіалу та його наповнення експонатами і артефактами", - додав президент.

За його словами, найкращим місцем для розміщення цього Меморіалу буде територія Національного музею історії України у Другій світовій війні в Києві.

"Це місце традиційно відвідують сотні тисяч людей, і стежка сюди не заросте ніколи. Таким чином, вся ця територія, де будуть знаходитися Національний музей історії України у Другій світовій війні, а також майбутній Меморіальний комплекс учасникам АТО, повинна стати єдиним Меморіалом українських героїв. Можете вважати, що відповідне політичне рішення вже прийнято ", - підкреслив Порошенко.

Раніше в уряді анонсували спорудження другої черги меморіалу жертвам Голодомору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.