НОВИНИ

У Києві відкрилась виставка про внесок УПА в перемогу над нацизмом

За словами активістів, будь-яких провокацій вдалося уникнути.

У Києві о 12.00 годині в понеділок, 8 травня, на площі перед Національним музеєм історії України відкрилася виставка до річниці завершення Другої світової війни в Європі під назвою «УПА — відповідь нескореного народу», яку підготував Український інститут національної пам’яті. Про це повідомив громадський активіст Олег Слабошпицький на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, завдяки сотні киян, які прийшли на відкриття, вдалося уникнути будь-яких провокацій, якими лякали опоненти.

Як повідомили у прес-службі Інституту національної пам'яті, фотодокументальна виставка розповідає про витоки антинацистської позиції ОУН, український рух опору, ідеологічне протиборство УПА і Третього Райху, про українських націоналістів у нацистських концтаборах і тюрмах.

За словами організаторів, внесок українських повстанців у боротьбі об’єднаних націй проти агресора залишається маловідомим.

«УПА стала єдиною армією в Другій світовій війні, створеною самими українцями. УПА стала відповіддю нескореного народу», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення. Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.