НОВИНИ

Війна в Сирії: У Пентагоні відреагували на озвучену Росією заборону для бойової авіації США

Представник американського військового відомства, відповів на питання про те, чи готові США припинити польоти над зонами деескалації.

Очолювана США коаліція має намір наносити удари по ІДІЛ у будь-якому місці, де ця терористична організація знаходиться. Про це заявили в Пентагоні.

"Коаліція продовжить завдавати ударів по (терористах – ред.) ІДІЛ, де б вони не діяли, щоб переконатися в тому, що у них немає притулку", - сказав представник американського військового відомства, відповідаючи на питання про те, чи готові США припинити польоти над зонами безпеки в Сирії.

Разом з тим, за словами джерела, "ми продовжуємо ефективно запобігати інцидентам під час здійснення операцій коаліції".

Читайте також: Стала відома дата, коли почнуть діяти зони деескалації в Сирії

Представник Пентагону наголосив, що не буде вдаватися в деталі щодо того, як саме проводиться така робота "в складній і перевантаженій бойовій обстановці в Сирії".

Нагадаємо, раніше спецпредставник президента РФ по сирійському врегулюванню Алєксандр Лаврєнтьєв заявив, що Росія закрила повітряний простір над майбутніми зонами деескалації в Сирії для бойової авіації США і їх союзників по коаліції. Відповідна заборона не прописана в меморандумі, який підписала Туреччина, Іран та Росія, проте "польоти авіації над цими територіями припиняються"

4 травня Росія, Туреччина та Іран на переговорах в Астані 4 травня підписали меморандум про створення зон деескалації в Сирії. Сирійська опозиція відмовилася від його виконання, пояснивши відмову необхідністю збереження територіальної цілісності країни.

Тим часом, США вимагають від НАТО офіційно приєднатися до коаліції проти "Ісламської держави". Відповідна вимога США розглядатиметься на саміті НАТО за участю президента США Дональда Трампа, запланованого на 25 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.