НОВИНИ

Росія закрила для бойової авіації США зони деескалації в Сирії

Всі сторони, які підписали меморандум, будуть ретельно відслідковувати дії в цих зонах.

Росія закрила повітряний простір над майбутніми зонами деескалації в Сирії для бойової авіації США і їх союзників по коаліції. Відповідна заборона не прописаний в меморандумі, який підписала Туреччина, Іран та Росія, проте "польоти авіації над цими територіями припиняються", - заявив спецпредставник президента РФ по сирійському врегулюванню Алєксандр Лаврєнтьєв.

Всі сторони, які підписали меморандум, будуть ретельно відслідковувати дії в цих зонах. "Робота авіації, особливо сил міжнародної коаліції, не передбачена. З попередження чи без попередження це питання наразі закрито", - вказав Лаврєнтьєв.

Він повідомив, "єдине, де може працювати авіація міжнародної коаліції, - це об'єкти "Ісламської держави", які розташовуються в районі Ракки, низки населених пунктів в районі Євфрату, Дейр ез-Зора і далі на іракській території".

Росія зі свого боку відмовилася повністю припинити повітряні рейди в майбутніх зонах деескалації в Сирії. Такі операції не передбачені, але вони залишаються можливими в крайньому випадку.

Нагадаємо, Росія, Туреччина та Іран на переговорах в Астані 4 травня підписали меморандум про створення зон деескалації в Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.