НОВИНИ

Майкл Бініон: Традиційна ліва політика у країнах Європи стала непопулярною

За словами британського журналіста, ноутбуки й інтернет обіцяють покласти край пануванню традиційних соціалістичних політсил у європейській політиці.

Традиційна ліва політика у країнах Європи стала неактуальною і непопулярною, адже за цифрової доби пріоритети змінилися. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Майкл Бініон.

За його словами, президентські вибори у Франції принесли лівим колосальний провал. Подібні проблеми мають і їхні колеги на іншому березі Ла-Маншу — ліві сили Великої Британії, де безлад у Лейбористській партії провіщає катастрофу для виборців, які традиційно за них голосують.

«Сьогодні мало хто з лейбористів у Британії чи представників будь-якої соціалістичної партії в Європі закликає до повної націоналізації. Дедалі меншу популярність має концепція масового соціального забезпечення: навіть серед бідніших людей, яким не до вподоби необхідне для цього підвищення фіскальних платежів і на думку яких багато адресатів соцдопомоги є паразитами, що не хочуть працювати й живуть за рахунок інших. Профспілки вже не бачаться захисниками прав робітників. У сучасному цифровому світі, де більше людей працює за гнучким графіком або у сфері послуг, потреба у протистоянні профспілок із керівництвом великих виробничих підприємств, схоже, відпала» , – йдеться в матеріалі.

За словами Бініона, значно важливішими стали інші питання: довкілля, імміграція, майбутнє виробництва, расове розмаїття, права жінок, а також етичні питання, як-от захист тварин, евтаназія, права сексуальних меншин та релігійний екстремізм. Жодна із цих проблем, які нині домінують у ЗМІ, не вписується органічно ані в ліву, ані у праву програму. Більшість партій Західної Європи намагаються пропонувати політику, яка приваблюватиме виборців, що переймаються всіма цими кампаніями, зосередженими на конкретних проблемах.

«В усьому цьому очевидна тенденція до занепаду традиційних лівих партій. Руйнація Берлінського муру ознаменувала крах комунізму в Європі. Ноутбуки й інтернет обіцяють покласти край пануванню традиційних соціалістичних політсил у європейській політиці. А от кому дістануться голоси, втрачені лівими, наразі невідомо», – наголосив журналіст.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.