НОВИНИ

У Британії перед достроковими виборами розпустили парламент

Це означає, що кожне місце в палаті громад стає вакантним.

У Великій Британії напередодні дострокових загальних виборів о 00:01 за місцевим часом 3 травня було розпущено парламент. Про це повідомляється на сайті вищого законодавчого органу королівства

За законом, як уточнили представники парламенту, цей орган повинен бути розпущений за 25 робочих днів до виборів.

«Процедура голосування була призначена на 8 червня, відповідно, парламент повинен бути розпущений о 00:01 [за місцевим часом] у середу, 3 травня», - йдеться в повідомленні прес-служби.

При цьому в цей же день, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей здійснить візит до королеви Єлизавети II.

У Букінгемському палаці політик буде просити королеву дати офіційний дозвіл на розпуск парламенту, однак ця процедура буде носити виключно формальний характер.

Розпуск парламенту, як зазначається на сайті вищого законодавчого органу Великої Британії, означає, що «кожне місце в палаті громад стає вакантним», всі справи в парламенті закінчуються, а депутати «повертаються до участі в суспільному житті» і втрачають привілеї, пов'язані з їх колишніми депутатськими повноваженнями.

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про позачергові парламентські вибори, які заплановані на 8 червня.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей ввечері 28 березня підписала лист, яким офіційно запустила процедуру виходу своєї країни з Євросоюзу. За даниими ​Guardian, Європейський парламент накладе вето на угоду про вихід Великої Британії з ЄС, якщо воно не збереже за європейцями право на життя і поїздки до Великої Британії, якими вони володіли до старту процедури Brexit. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.