НОВИНИ

Першотравень з бійками. Як минув День праці в Україні

Сутичками відзначилися Вінниця, Херсон, Харків і Дніпро.

1 травня в Україні відзначають День міжнародної солідарності трудящих. Тиждень зібрав загальну інформацію про те, як відбувалися маніфестації та акції з нагоди Першотравня у великих українських містах.

Одеса

У ніч на понеділок, 1 травня, недалеко від Куликового поля в Одесі поліція знайшла під час патрулювання у рюкзаку три гранати, тротилову шашку і детонатор.

У цей день у місті патрулювало близько двох тисяч силовиків. Прикордонники не пустили до Одеси громадян Киргизстану, Білорусі та Росії, які могли бути причетними до ймовірних провокацій.  

Вінниця

У Вінниці під час демонстрації близько 20 молодиків зробили спробу розігнати мітинг. Як стало відомо, члени націоналістичної організації у масках накинулися на людей, які прийшли на мітинг, і почали виривати у них з рук червоні прапори.

Коли зав'язалася бійка, правоохоронці швидко її припинили. За даними поліції, серед мітингувальників потерпілих не зафіксовано.

Херсон

У Херсоні видалося найгарячіше. Активісти окрім того, що влаштували дві сутички під час першотравневого мітингу на площі Героїв та у парку Слави, ще й навідалися до офісу політичної партії "Успішна країна" колишнього міністра часів Януковича Олександра Клименка. Там вони спалили комуністичний прапор.

Харків

У Харкові на мітингу сталася бійка через антиукраїнські гасла. Близько сотні людей похилого віку зібралися на першотравневу демонстрацію з плакатами анти-НАТОвського змісту і проти проведення антитерористичної операції.

Пізніше до площі Конституції приєдналися активісти з прапорами України – вони заблокували монумент, до якого учасники першотравневої демонстрації хотіли покласти прапори.

Дніпро

У Дніпрі поліції владося не допустити сутичок між представниками профспілок і соціалістів. За даними поліції, на демонстрації в Дніпрі вийшли близько понад 600 людей.

Київ

У центрі столиці відбулася акція прихильників лівих сил, кілька тисяч людей зібралися на вулиці Хрещатик і пройшли колоною до Європейської площі, де була встановлена сцена.

Активісти несли червоні партійні прапори, профспілок, Державні прапори України. Також деякі учасники мітингу тримали в руках транспаранти на підтримку 1 травня і гасла про захист прав трудящих.

Порядок у центрі столиці забезпечили кілька сотень правоохоронців. Акції відбулися мирно, інцидентів не зафіксовано.

Нагадаємо, 13 квітня Інститут нацпам'яті України опублікував доопрацьований проект закону про державні свята. Зокрема, документ доповнено новою категорією – «Міжнародні дні», куди включено серед іншого 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) і 1 травня – День праці (буде вихідним).