НОВИНИ

У Москві відбулися мітинги на захист кримських політв’язнів

Зокрема, активісти вийшли на підтримку Арсена Джеппарова – одного з обвинувачених у "справі "Хізб ут-Тахрір"

У неділю, 30 квітня, у Москві громадські активісти провели пікети на захист політичних в’язнів в анексованому Росією Криму. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, активісти вийшли на підтримку Арсена Джеппарова – одного з обвинувачених у «справі «Хізб ут-Тахрір», яку в Росії визнали терористичною і заборонили. В активіста Джепарова значні проблеми зі здоровям, але в СІЗО Сімферополя він не отримує належної медичної допомоги.

Фігурант «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров перебуває під вартою з часу арешті 18 квітня 2016 року. 20 квітня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму залишив Джеппарова під вартою.

Минулого року російська влада відкрила більше двадцяти справ щодо участі в організації «Хізб ут-Тахрір». В анексованому Криму фігурантами цих справ стали 19 осіб.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що їх несправедливо переслідують в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши в список 15 організацій, оголошених «терористичними».

Нагадаємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в «участі в терористичному співтоваристві» і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному суді Росії, і справа була знову направлена в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. 

26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив Руслана Зейтуллаєва до 12 років колонії суворого режиму за обвинуваченням в організації в Криму осередку «Хізб ут-Тахрір». Ця організація визнана терористичною і заборонена в Росії. Москва насаджує цю заборону і в окупованому українському Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.