НОВИНИ

Тіллерсон: США прагнуть до прямих переговорів із КНДР для врегулювання ядерної проблеми

Крім того, Тіллерсон додав, що Вашингтон потребує сприяння КНР для врегулювання проблеми КНДР.

Мета Вашингтона полягає в денуклеаризації Корейського півострова, в тому числі, шляхом безпосереднього діалогу з КНДР. Про це заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон в інтерв'ю Національному громадському радіо США.

"Ми повинні домогтися денуклеаризації Корейського півострова. Це наша чітка мета. Це - наша єдина мета", - сказав Тіллерсон.

"Це той спосіб, яким ми хотіли б вирішити цю проблему", - сказав він.

Крім того, Тіллерсон додав, що Вашингтон потребує сприяння КНР для врегулювання проблеми КНДР.

"Зараз Північна Корея становить пряму загрозу для обох країн. Під час моїх поїздок в Пекін і потім під час візиту голови КНР Сі Цзіньпіна в Мар-а-Лаго (маєток президента США Дональда Трампа, - Ред.) ми чітко дали зрозуміти, що стан справ в Північній Кореї має змінитися. І нам потрібна їхня допомога для цього", - зазначив Тіллерсон.

Раніше повідомлялося, що США направили до Корейського півострова групу військових кораблів, а також провели зустрічі з керівництвом Китаю з метою здійснення тиску на уряд Північної Кореї для того, щоб ця країна відмовилася від розробки і застосування ядерної зброї.

Президент США Дональд Трамп заявляв, що розраховує на вплив Китаю у вирішенні даної проблеми, оскільки Північна Корея економічно залежить від КНР. 

25 квітня Північна Корея планує відзначити 85-ту річницю створення Корейської народної армії, що спонукало деяких спостерігачів очікувати ще одного агресивного кроку з боку Пхеньяна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.