НОВИНИ

Біля Тернополя вандали спаплюжили могилу жертв Голокосту

Вандали облили маслянистою рідиною пам’ятник та вінки біля нього.

Біля Тернополя на околиці села Петриків вранці в четвер, 27 квітня, невідомі скоїли акт вандалізму на могилі жертв Голокосту. Про це повідомив голова єврейської общини Тернопільщини Ігор Банзерук.

Вандали облили маслянистою рідиною пам’ятник та вінки біля нього.

«Про ганебний вчинок нам повідомили години зо дві тому. Я звернувся до правоохоронців, у СБУ, повідомив про це консула Ізраїлю в Україні Геннадія Поліщука, керівництво Всеукраїнської єврейської організації. Зараз збираємо громаду і будемо очищати пам’ятник від нечистот», - сказав Банзерук.

За його словами, за останніх десять років такі акти вандалізму на могилі жертвам Голокосту було вчинено шість разів. Зловмисників так і не затримано.

Пам’ятний знак жертвам Голокосту розташований у Петрикові Тернопільського району. У цих околицях під час Другої світової війни тривали масові розстріли євреїв з місцевого гетто, яке, за даними Наукового центру іудаїки і єврейського мистецтва ім. Ф.Петрякової, вважалося найбільшим у Галичині єврейським гетто. На місці, де загинули понад 5 тис. євреїв, у 1990-х встановлено меморіальний знак із надписом: «У пам’ять пресвятих мучеників-євреїв, жорстоко знищених нацистськими вбивцями і тут похованих».

Як повідомлялося, 27 квітня в Тернополі вандали облили червоною фарбою пам’ятний знак на честь дивізії СС «Галичина» напередодні 74-ої річниці створення дивізії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.