НОВИНИ

Порошенко анонсував активізацію економічної співпраці України й Білорусі

Глава держави запросив білоруського колегу відвідати Україну з візитом влітку, Лукашенка прийняв запрошення.

Президент України Петро Порошенко обговорив широкий спектр питань двосторонньої співпраці під час зустрічі з президентом Білорусі Аляксандром Лукашенкою. Про це повідомили в прес-службі глави держави за підсумками зустрічі президентів.

Згідно з повідомленням, Порошенко зазначив, що у частині економічної співпраці Україна і Білорусь вийшли на непогані  результати. За словами глави держави, помітною є користь, ефект від взаємовигідної співпраці, в тому числі в галузі машинобудування.

«Ми домовились дати доручення розробити та підписати угоду про відновлення виробничої кооперації між нашими підприємствами. В тому числі, це стосується галузі сільськогосподарського машинобудування, автомобілебудування, енергетичного машинобудування, з підвищенням ступеню локалізації продукції машинобудування, яка постачається на українські ринки», - повідомив Порошенко.

Він також повідомив, що була досягнута домовленість про розширення ринків двох країн для товарів та послуг із України та Білорусі.

Читайте також: Білорусь. Зійти з російської орбіти

«Ми чекаємо білоруські підприємства для участі в тендерах із будівництва доріг на території України, а українських будівельників чекають на різноманітних тендерах із будівництва на території Білорусі», - зазначив Порошенко.

Під час зустрічі також було домовлено про співпрацю в гуманітарній сфері. Крім того, відбудеться засідання декількох робочих груп щодо секторальної співпраці. Під час переговорів українська та білоруська сторони домовилися про взаємодію в галузі енергетичної безпеки, збереження і збільшення присутності Білорусі на ринку нафтопродуктів України.

За словами Порошенка, невдовзі у 2019 році Білорусь відкриє перші атомні електростанції, і сьогодні відбувся важливий діалог щодо безпеки ядерних об’єктів, можливої співпраці в експлуатації, будівництві, поводженні з ядерними відходами.

«Ми домовились продовжити дуже важливу дискусію на взаємовигідній основі», - додав президент.

У свою чергу, президент Білорусі зазначив, що український ринок є одним із основних ринків збуту для білоруських підприємств, а білоруський ринок – для українських підприємств.

Лукашенка відзначив постійне зростання товарообігу між нашими країнами та зауважив, що Білорусь займає 4-е місце серед торговельних партнерів України, а Україна – 2-е серед торговельних партнерів Білорусі. Він також нагадав, що в Україні працює кілька білоруських підприємств, які спільно з українцями випускають продукцію машинобудування.

Читайте також: Порошенко призначив нового посла України у Білорусі

«Ми будемо розширювати перелік товарів, які будуть спільно вироблятись як в Білорусі, так і в Україні», - наголосив президент Білорусі. За його словами, зокрема йдеться про виробничу кооперацію в аграрній, машинобудівній, промисловій, логістичній галузях.

Також повідомляється, що Порошенко запросив білоруського колегу відвідати Україну з візитом влітку, Лукашенка прийняв запрошення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.