НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

У Києві презентували результати роботи Медичного трастового фонду НАТО

За два роки завдяки допомозі Альянсу вдалося вилікувати понад 180 українських бійців.

У середу, 26 квітня, у Києві відбулася презентація результатів роботи Трастового фонду НАТО з питань медичної реабілітації, який зараз є одним із головних напрямків допомоги НАТО Україні. Про це пише кореспондент Тижня Юрій Лапаєв.

Крім Офісу НАТО в Україні, до організації заходу долучилося посольство Болгарії, адже ця країна є провідною у створеному два роки тому Фонді, який включає 11 країн-учасниць.

У цілому запланований бюджет на допомогу Україні становить близько 2,25 млн євро, з яких уже отримано майже 200 тисяч євро фінансових внесків. А найбільший нематеріальний внесок США оцінюється в $2 млн.

Основні зусилля організації зосереджені у двох напрямках, перша - реабілітація конкретних військових, постраждалих внаслідок бойових дій в зоні АТО. Так, за два роки 11 українських військових отримали сучасне протезування, 169 бійців пройшли реабілітацію  та лікування за кордоном. Також не менш важливою є програма психологічної реабілітації і професійної перепідготовки, в якій взяли участь 13 осіб, адже демобілізованим військовим не завжди легко вдається повернутися до мирного життя.

Як зазначили представники НАТО, одним з  факторів, який ефективно сприяє одужанню є спорт. Тому фонд разом із партнерами з Національного комітету спорту інвалідів України допоміг спортивній реабілітації 80 військових та 80 цивільних мешканців Донбасу. Наразі НАТО планує підтримку української команди на «Іграх нескорених». 

Якіснішому відновленню також має сприяти друга складова діяльності фонду – розвиток української системи охорони здоров’я. У цьому напрямку були зроблені наступні кроки: надано матеріально-технічну допомогу трьом медичним закладам (Львів, Переяслав-Хмельницький та Нові Санжари). Зокрема, обладнано ерготерапевтичну їдальню, створено майстерню з ремонту візків, надано реабілітаційне обладнання.

Крім того, триває освітня підтримка медичних працівників. Проведено тренінги для понад 250 лікарів, підвищено кваліфікацію 1600 спеціалістам. Налагоджуються зв’язки з медичними закладами США та Канади для обміну досвідом та навчання. Також до складу фонду входить радник з медичних питань, якій надає українській стороні консультації стратегічного рівня для реформування галузі у цілому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.