НОВИНИ

Суд у РФ засудив кримськотатарського політв'язня Зейтуллаєва до 12 років

За словами адвоката, Зейтуллаєв сьогодні припинить голодування, яке тривало понад три тижні.

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Росії засудив фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі. Про це 26 квітня у Facebook повідомив журналіст Владіслав Рязанцев.

«Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив до 12 років колонії суворого режиму кримського татарина Руслана Зейтуллаєва, обвинуваченого в організації в Криму осередку« Хізб ут-Тахрір». Підтримати Зейтуллаєва прийшли понад 20 осіб », - написав журналіст.

4 квітня Зейтуллаєв у залі суду оголосив голодування, вимагаючи припинити переслідування кримських татар окупаційною владою Криму, допустити до нього українських консулів (Росія нав'язала Зейтуллаєву своє громадянство), передати його Україні. 26 квітня, після вироку, адвокат повідомив, що він припинить голодування.

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в «участі в терористичному співтоваристві» і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справу знову направили в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєв був визнаний не учасником, а організатором терористичного співтовариства. Відповідна стаття Кримінального кодексу РФ передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами - переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих «терористичними».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.