НОВИНИ

Депутатів Європарламенту піймали на корупції

У Європейському парламенті розгорівся корупційний скандал. Проти трьох депутатів порушено розслідування за підозрою в хабарництві.

Як повідомив агентству AFP в неділю, 20 березня, офіційний представник парламенту ЄС, в Брюсселі з усією серйозністю поставилися до звинувачень, які висунуті відносно цих парламентаріїв у статті, опублікованій в британській газеті The Sunday Times.

Заступник голови Європарламенту Діана Уолліс також назвала ці звинувачення серйозними. "Європейський парламент не має права терпимо ставитися до подібної поведінки", - заявила вона. Після закінчення розслідування будуть вжиті "всі необхідні заходи", додала Уолліс.

У матеріалі, опублікованому в The Sunday Times 20 березня, повідомлялося, зокрема, що репортери цієї газети, представившись лобістами, запропонували декільком депутатам Європарламенту за грошову винагороду в розмірі до 100 тисяч євро домогтися "потрібних" змін в законах. Видання стверджує, що цю пропозицію прийняли три парламентарії - румун Адріан Северин, австрієць Ернст Штрассер і словенець Зоран Талер.

У той же день, коли був опублікований цей матеріал, Ернст Штрассер, екс-міністр внутрішніх справ Австрії та лідер делегації консервативної Австрійської народної партії в парламенті ЄС, оголосив, що складає з себе повноваження євродепутата, передає агентство dpa.

"Я зважився на цей крок, оскільки в Австрії проводилася кампанія, спрямована проти мене", - пояснив Штрассер.

Тим часом раніше він повідомив "лобістам" з The Sunday Times, що, по суті, теж є лобістом, оскільки представляє інтереси якихось груп. За його словами, у нього є п'ять замовників, які щорічно платять йому за послуги в цілому близько 100 тисяч євро.

Ці заяви Ернста Штрассера записані на приховану відеокамеру. У статті йдеться, що за успішне внесення необхідної поправки в законодавство ЄС Штрассер попросив 25 тисяч євро.

Євродепутат з Румунії, колишній віце-прем'єр країни Адріан Северин повідомив "лобістам" по електронній пошті, що своєчасно вніс на розгляд парламенту клопотання з затребуваної ними поправкою до закону. Незабаром після цього він прислав рахунок на 12 тисяч євро за "консультаційні послуги".

Депутат зі Словенії, екс-міністр закордонних справ цієї країни Зоран Талер теж вніс пропозицію з поправками до закону, а потім попросив "замовників" перевести гроші на його лондонський рахунок, повідомляє The Sunday Times.

Коли британські журналісти повідомили депутатам про свою справжню професію, Северин заявив, що не зробив "нічого нелегального". Талер знайшов більш майстерний вихід з положення, сказавши, що з самого початку знав, з ким має справу, і просто хотів подивитися, чим все закінчиться.

На початку березня міністр економіки Литви Дайнюс Кряйвіс, який осоромився у зв'язку з виділенням фінансової допомоги від ЄС своєму колишньому підприємству, оголосив, що йде у відставку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.