НОВИНИ

Росія закликала західну коаліцію припинити застосування сили у Лівії

Росія закликає держави, що здійснюють військову операцію в Лівії, припинити «невибіркове застосування сили». Про це заявив представник Міністерства закордонних справ РФ Олександр Лукашевич.

«Твердо виходимо із неприпустимості використання мандата, що випливає з резолюції 1973 СБ, ухвалення якої було вельми неоднозначним кроком, для досягнення цілей, які явно виходять за межі її положень, які передбачають заходи тільки для захисту цивільного населення», - йдеться в заяві.

Згідно з інформацією МЗС Росії, під час повітряних нальотів на Лівію, крім військових об’єктів  удари нанесено і по об'єктах невійськового характеру у лівійських містах Тріполі, Тархуна, Маамура, Жмейл. У результаті загинули 48 мирних громадян і понад 150 були поранені. Частково зруйнований медичний кардіологічний центр, постраждали дороги і мости.

Як повідомлялось, по території Лівії сьогодні нанесені авіаційні і ракетні ударисилами міжнародної коаліції. Це стало наслідком прийняття резолюції Ради безпеки ООН, яка забороняє військовим літакам армії уряду цієї країни літати над її територією. Росія при голосуванні за резолюції утрималася. Україна ж підтрималацей документ.

Після початку військової операції офіційний Тріполі висунув вимогу про скликання термінового засідання Ради безпеки ООН і заявив, що разом з початком ракетних атак резолюція ООН утратила силу. Сам Муаммар Каддафі заявив, що відкриває урядові арсенали зброї та боєприпасів, щоб лівійці могли захистити свою країну. Він також пообіцяв перетворити Середземномор'яу суцільне поле бою.

Тим часом, президент України Віктор Янукович заявив, що зусилля усіх причетних до ситуації у Лівії сторін мають бути, передусім, зосереджені на захисті та гарантуванні безпеки цивільного населення, «в тому числі громадян України, які залишаються у Лівії з благородною гуманітарною місією допомоги хворим та постраждалим».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.