НОВИНИ

Стали доступними архіви Комісії ООН стосовно Голокосту

Ці матеріали з розслідування військових злочинів раніше були засекреченими.

У п'ятницю, 21 квітня, бібліотека Вінера в Лондоні надала доступ до засекреченого раніше архіву Комісії ООН з розслідування військових злочинів (UNWCC), який містить значну кількість матеріалів щодо Голокосту і розслідування злочинів нацистів, зібрані союзниками з антигітлерівської коаліції у період з 1943 по 1949 років.

Зазначається, що в архіві зберігаються свідчення військовополонених і в'язнів концтаборів, списки передбачуваних військових злочинців, обвинувальні акти, протоколи нарад, листування, стенографічні записи судових засідань та інші матеріали. Документи з архіву UNWCC використовувалися, зокрема, в підготовці Нюрнберзького процесу в листопаді 1945 року.

Скористатися архівом можна за посиланням

Британський історик, політолог, публіцист і громадський діяч Даніель Плеш заявив, що цей величезний ресурс можна використати проти тих, хто заперечує Голокост, адже союзники так і не надали офіційній владі Німеччини після війни доступу до цього архіву.

«Багато чого з того, що в ньому (архіві - ред.) зберігається, ще не бачив світ», - сказав Плеш. 

Нагадаємо, 17 березня зовнішня розвідка оприлюднила документи КДБ про вбивцю Степана Бандери. Сім томів розсекречених документів можна завантажити на сайті відомства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.