НОВИНИ

«Співоче гетто». Реакція соцмереж на висловлювання Олега Скрипки про людей, які не знають української

Вислів українського музиканта спричинив гостру полеміку про те, чи мав право лідер гурту бути таким категоричним.

Висловлювання українського музиканта Олега Скрипка про те, що для громадян України, які не можуть вивчити державну мову, треба створювати гетто, спричинила «вибух» у соцмережах і гостру полеміку, чи мав право музикант так говорити. 

Дослівно Скрипка сказав таке: «Люди, які не можуть вивчити українську, мають низький IQ, таким ставлять діагноз «дебілізм». Треба їх відокремити, тому що вони соціально небезпечні, треба створити гетто для них. І будемо допомагати їм, як допомагають людям з вадами, на волонтерських засадах будемо співати їм «Володимирський централ».

Тиждень.ua зібрав дописи колег музиканта, а також громадських діячів, політиків та лідерів думок, що показують ставлення і погляди на скандальну ситуацію. 

Нагадаємо, не меншу хвилю дискусій викликало у середині квітня висловлювання українського співака Івана Дорна в інтерв'ю російському журналісту. Тоді Дорн заявив, що на «Новій Хвилі» в 2014 році вийшов на сцену у футболці з тризубом, щоб уникнути скандалу. Крім того, Дорн відхрестився від допомоги українських військових, які брали участь в антитерористичній операції на Донбасі.

Міністр культури України Євген Нищук відреагував на скандальне інтерв'ю та назвав такі висловлювання неприпустимими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.