НОВИНИ

"Нормандський формат" збережеться після виборів у Франції – посол

За словами Ізабель Дюмон, Франція має намір продовжувати шукати вихід із конфлікту.

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон очікує, що «нормандський формат» переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі збережеться після президентських виборів у Франції. Про це Дюмон заявила в коментарі журналістам в Києві.

Вона нагадала, що 18 квітня відбулася телефонна розмова лідерів країн «нормандської четвірки», в ході якого сторони висловили впевненість у важливості такого формату і необхідності його збереження і після виборів у Франції. «Для нас важливо - це слухати. Франція як держава готова підтримувати Україну для виходу з цієї кризи. Зараз ми бачимо, що ситуація політично малорухлива. На Донбасі втрати тривають, на жаль, тому ми маємо намір продовжувати шукати вихід (з конфлікту - Ред.)», - сказала посол.

На питання, чи збережеться «нормандський формат» переговорів після президентських виборів у Франції, Дюмон відповіла: «Швидше за все, так. Те, що було сказано (під час телефонної розмови лідерів «нормандської четвірки» - Ред.) з боку і Росії, і України, що обидві країни хочуть продовжити цей формат. Я не можу говорити про майбутній уряд Франції, але, швидше за все, він продовжить (переговори в «нормандському форматі» - Ред.)».

Нагадаємо, 18 квітня президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову в "нормандському форматі" з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом і президентом Росії Владіміром Путіним. Під час розмови сторони закликали активізувати зусилля з обміну полоненими за принципом "всіх на всіх". Також співрозмовники висловили сподівання, що цей формат продовжить роботу після президентських виборів у Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.