НОВИНИ

ЗМІ дізналися, хто спланував втручання Росії у вибори в США

Кремлю порадили вести пропагандистську кампанію за Трампа і щодо дискредитації виборчої системи загалом.

Російський інститут стратегічних досліджень (РІСД) розробив у 2016 році план впливу на президентські вибори в Сполучених Штатах Америки з метою підтримки кандидатури Дональда Трампа і підриву довіри до виборчої системи США, повідомили в середу, 19 квітня, ЗМІ.

Зазначається, що були підготовлені два документи. Зокрема, рекомендації для Кремля про запуск пропагандистської кампанії у соціальних мережах з метою схилити американців обрати президента, який займе більш м'яку позицію щодо Росії, ніж колишній глава держави Барак Обама.

Другий документ враховував можливість перемоги демократа Хілларі Клінтон, у зв'язку з чим розглядав можливість не агітувати за Трампа, а навпаки, завдати шкоди репутації Клінтон, поширюючи інформацію про фальсифікації під час виборів.

Наголошується, що РІСД очолюють колишні працівники зовнішньої розвідки, призначені Путіним. Зокрема, коли були складені документи про вибори в США, інститут очолював Лєонід Рєшетніков, який 33 роки прослужив у російській розвідці. Після нього, в січні 2017 року РІСД очолив Міхаіл Фрадков, який керував російською зовнішньою розвідкою у 2007 – 2016 роках.

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. 

У п'ятницю, 9 грудня, президент США Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.