НОВИНИ

Джемілєв відреагував на рішення суду ООН за позовом України проти Росії

Він висловив сумнів у тому, що РФ виконуватиме рішення.

Рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо припинення порушення прав національних меншин в анексованому Криму має велике моральне значення для кримських татар. Про це заявив уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Він висловив сумнів щодо перспективи виконання Росією рішення суду ООН щодо ліквідації расової дискримінації в рамках тимчасових заходів за позовом України.

"Ні, звісно, вона не виконуватиме... (рішення  суду - ред.). Попри це, рішення суду має дуже велике значення. Однозначно це – моральна підтримка для тих кримських татар, яких переслідують", – вважає Джемілєв.

Нагадаємо, 19 квітня суд у Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан, зокрема, суд зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

Президент України Петро Порошенко назвав таке рішення Міжнародного суду ООН багатообіцяючим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.