НОВИНИ

В Україні розпочали підготовку для сертифікації продукції ОПК за стандартами НАТО

Діалог з НАТО про співпрацю в оборонно промисловому комплексі Україна активізувала ще у 2014 році.

В Україні розпочали підготовчу роботу зі створення національної системи сертифікації оборонної продукції за стандартами НАТО. Про це повідомляє Ліга оборонних підприємств України.

Заходи щодо створення оптимальних умов для переходу української оборонної промисловості на стандарти НАТО і розвитку національної випробувальної і сертифікованої лабораторної бази обговорювалися в ході наради з участю віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, керівництва Військово-наукового управління Генерального штабу Збройних сил України, а також керівників державних і приватних оборонних підприємств.

В ході обговорення було констатовано "ряд фінансових і організаційних проблем, які супроводжують цей процес", а також озвучені пропозиції "Ліги оборонних підприємств України", спрямовані на захист інтересів національних виробників озброєнь і військової техніки (ОВТ) і мінімізацію ризиків при переході українського ОПК на стандарти НАТО, наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, в 2014 році Україна активізувала діалог з НАТО про співпрацю в ОПК. В на початку 2015 років Київ озвучив плани про приєднання до діючої для країн-членів альянсу системі закупівель озброєнь. Крім того, Україна планує до 2020 року забезпечити в повному обсязі переклад ОПК на стандарти НАТО.

Раніше міністр оборони України Степан Полторак обговорив з президентом Парламентської асамблеї НАТО Паоло Аллі ситуацію з безпекою в Україні, а також стан реформування вітчизняного оборонного відомства та Збройних Сил України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.