НОВИНИ

Настала черга Франції турбуватися про втручання Росії у вибори – NYT

Ситуація в країні викликає у багатьох відчуття відчуття чогось знайомого, схожого на те, що було під час виборів президента США.

Колишній прем'єр-міністра Франції, а нині кандидат у президенти Франсуа Фійона, який дуже подобається Кремлю і, мабуть, менше подобається французьким виборцям, наприкінці минулого місяця опинився на вершині сумнівних опитувань громадської думки, що суперечать іншим французьким опитуваннями, звертає увагу видання The New York Times.

Як виявилося, пише видання, Фійон очолив опитування тільки у світі альтернативних фактів, опублікованих франкомовною службою Sputnik - новинного агентства, яке фінансується російською державою та іншого російського агентства, що фінансується Кремлем, - телевізійної станції RT.

"Чи втручається Москва таємно, як, за словами американських спецслужб, вона робила перед перемогою Трампа? Або вона просто користується політиками, журналістами та іншими особами у Франції, які поділяють погляди Кремля? Якою б не була відповідь, шквал фальшивих репортажів і лавина хакерських атак на комп'ютери штабу іншого кандидата у президенти Макрона викликають у багатьох у Франції - і в Вашингтоні - невтішне відчуття чогось знайомого", - зазначає видання.

"Однак зрозуміло, що Росія часто не втручається, а посилює існуючі голоси, з якими вона згодна, особливо з питань Сирії, небезпеки американської могутності і марності економічних санкцій, накладених на Москву", - йдеться в статті.

Наталія Новікова, яка очолює Sputnik в Парижі, розповіла виданню, що її відділення прагне донести російський погляд на речі, щоб послужити не Москві, а французькій аудиторії, спраглої до "іншої точки зору". "Є багато різних правд, - сказала Новикова. - Повинен бути плюралізм правди".

Автор статті нагадує, що, крім Фійона, Росія підтримує ще одного кандидата в президенти Франції - лідера правого "Національного фронту" Марін Ле Пен, яка відкрито захоплюється Путіним і минулого місяця зустрілася з ним у Москві. Її партія отримала мільйони доларів від російських банків.

Нагадаємо, кандидат у президенти Франції Еммануель Макрон заявив, що у разі перемоги на виборах він змусить президента Росії Владіміра Путіна вести діалог щодо врегулювання конфліктів в Україні й Сирії. При цьому кандидатка на посаду президента Франції Марін Ле Пен зробила заяву на підтримку анексії Криму Росією. Окрім того, вона не вірить в існування російської загрози.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.