НОВИНИ

Українська сторона СЦКК спростувала черговий фейк від бойовиків

Як підкреслили у центрі контролю, терористи намагалися вкотре дискредитувати керівництво України у порушенні міжнародного права.

Українська сторона Спільного центру контролю і координації (СЦКК) у вівторок, 18 квітня, заявила, що незаконні збройні формування окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДіЛО) намагалися вкотре дискредитувати керівництво України у порушенні міжнародного права.

«Так, 17 квітня, на web-сайті «Луганский информационный центр» був опублікований матеріал із заявою представника народної міліції ОРДіЛО, полковника Андрія Морочко під назвою «ВСУ хранят на сладах в Станично-Луганском районе отравляющие вещества – Народная милиция». Інформація, яка викладена в даному інформаційному матеріалі не відповідає дійсності, оскільки керівництво держави 13 січня 1993 року підписало Конвенцію про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення», - йдеться у повідомленні.

У СЦКК зазначають, що цей міжнародний договір у рамках ООН в галузі контролю озброєнь, має на меті повну заборону виробництва і використання хімічної зброї з огляду на її шкідливість для довкілля і здоров'я людини, а також визначає зобов'язання держав-учасниць у цій сфері.

Як підкреслили у Центрі контролю, Україна, на відміну від Росії та її помічників в особі керівництва НЗФ ОРДіЛО, ці зобов’язання виконала повністю, як і зобов’язання відповідно до Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення, яка спрямована на припинення використання протипіхотних мін, як одного із засобів збройної боротьби.

Нагадаємо, 17 квітня, українська сторона СЦКК повідомила, що бойовики здійснювали збройні провокації під час Великодніх свят. Як зазначили в Центрі, такі дії терористів свідчать про цілеспрямовані дії щодо подальшого загострення конфлікту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.