НОВИНИ

Держохоронцям роздали методички, як поводитися із журналістами

У департаменті Управління державної охорони (УДО) розроблена пам'ятка по взаємодії співробітників відомства з представниками ЗМІ. Про це повідомив директор департаменту УДО Олег Герасік в п'ятницю в Києві.

"Після тих неприйнятних інцидентів зі ЗМІ, які були, у нас була розроблена пам'ятка співробітникам УДО (про взаємодію) з представниками ЗМІ", - сказав він, зазначивши, що в цьому документі обумовлені обов'язки представників відомства і права журналістів.

Він також підкреслив, що цей документ не є секретним.

Герасік зазначив, що у своїй роботі представники УДО ґрунтуються на Конституції і українському законодавстві.

"Діяльність управління державної охорони України в першу чергу регламентується законом України про державну охорону, органи державної влади та посадових осіб", - сказав він.

Директор департаменту нагадав, що виконання функціональних обов'язків співробітників Держохорони передбачає введення певних обмежень, передбачених законодавством, які зобов'язані виконувати всі категорії громадян.

За його словами, представники ЗМІ не є привілейованою частиною суспільства, і на них також поширюється частина законодавства.

Одним із найбільш резонансних став випадок із журналістом телеканалу СТБ Сергієм Андрушко. Влітку минулого року під час відвідання президентом Віктором Януковичем агровиставки співробітник УДО застосував силу до журналіста.

На початку березня представники служби охорони під час розгляду справи за позовом журналіста у Адміністративному суді міста Києва пояснили: вони запідозрили, що Андрушко тримав «гранату чи якійсь вибуховий пристрій», тому й застосувала до нього силу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.