НОВИНИ

Лідери "нормандського формату" обговорили ситуацію на Донбасі

Сторони закликали активізувати зусилля з обміну полоненими за принципом "всіх на всіх".

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову в "нормандському форматі" з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом і президентом Росії Владіміром Путіним. Про це повідомила прес-служба глави держави.

"Лідери країн Нормандського формату підтвердили відданість імплементації Мінських домовленостей у частині, зокрема, що стосується як безпекових, так і політичних аспектів врегулювання", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, лідери привітали домовленість про відновлення режиму припинення вогню з нагоди Великодня, як було погоджено під час засідання Тристоронньої контактної групи 29 березня, і наголосили на важливості суворого дотримання зазначеного режиму. Також вони закликали інтенсифікувати зусилля задля звільнення та обміну затриманих за принципом «всіх на всіх» і засудили погрози спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

"Співрозмовники подякували Президентові Франції Франсуа Олланду за його зусилля в рамках Нормандського формату та висловили сподівання, що цей формат продовжить роботу після президентських виборів у Франції", - повідомили в прес-службі.

Водночас, у повідомленні Єлисейського палацу за підсумками переговорів повідомили, що лідери країн згодні з тим, що немає альтернативи "нормандському формату" і наполягають на його збереженні в майбутньому. Відзначається, що Олланд закликав всі сторони збільшити зусилля у встановленні тривалого перемир'я, яке має створити умови для політичного врегулювання на Донбасі.

"Сьогодні немає альтернативи нормандському формату, який зберігає все своє значення для того щоб уникнути ще більшого спустошення. Президент Франції закликав всі сторони продовжувати зусилля у втіленні Мінських угод", - йдеться в повідомленні.

"Сторони наполягають, що нормандський формат повинен зберігатися в майбутньому", - додали в президента Франції.

Сайті Кремля також повідомив, що в розмові йшлося про активізацію зусиль з обміну полоненими за схемою "всіх на всіх".

"Висловлено співчуття у зв'язку з випадками погроз стосовно Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ", - додали в Кремлі.

Як відомо, 6 квітня у Мінську відбулась зустріч помічників лідерів "нормандської четвірки". Під час консультацій сторони обговорили ключові аспекти імплементації Мінських домовленостей та наголосили на пріоритетності виконання їх безпекових компонентів. Було також обговорено належну реалізацію домовленостей щодо відведення важкого озброєння. Дипломатичні радники лідерів України, Німеччини та Франції закликали радника президента РФ розблокувати процес звільнення заручників на Донбасі напередодні Великодніх свят.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.