НОВИНИ

Павло Вольвач: Осередками культурної інтеграції Донбасу в Україну мають бути університети

На думку письменника, також для цієї інтеграції слід створити інформаційне поле, наповнене якісним українським продуктом.

Культурна інтеграція Донбасу в Україну повинна відбуватися, зокрема, завдяки діяльності університетів, а також громадських організацій та волонтерів. Про це в інтерв'ю Тиждень.ua розповів запорізький письменник Павло Вольвач.

"Осередками такої інтеграції мали б бути, зокрема, виші. Я роблю висновок із Запорізького університету, де маса фахових, патріотично налаштованих професорів, викладачів. Університет стає чинником не лише науки, але й витворює певний контекст для міста і краю і вливається своїми напрацюваннями в загальноукраїнське тло. Виші, громадські, культурні організації, волонтери й просто люди, які побували в АТО", - каже письменник.

Також він наголошує на важливості інформаційного поля для такої інтеграції.

"Хотілося б, щоб додалося інформаційне поле, бо дотепер воно якесь сумнівне. Телеканали якщо не відверто ніякі, то приховано ворожі. Навіть у Києві на газетно-журнальних розкладках рябить в очах від усіляких «бабушкіних совєтов», «огородніков», «вєстєй», «сєводня», «завтра», «позавчєра». Усе воно «позавчєра»", - стверджує Вольвач.

На його погляд, велика роль має бути відведена також українській музиці та кінематографу.

"Крім того, важливо, щоб якісному українському культурному продукту давали можливість входити в цей простір. А він буде якісним, якщо додати й кількості, щоб із прасок звучав не Басков і Лоліта, а українська музика... Курс на відродження українського кінематографа виглядає дуже обнадійливо, головне, щоб усе не обмежилося українськими версіями «Буржуя» чи «Багатиє тоже плачут»", - зазначив письменник.

Повний текст інтерв'ю: Павло Вольвач: Страшною небезпекою для України є величезні пласти національного «ніщо»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.